חיפוש
עמוד הבית » כללי » איך לקבל הלוואה לחשבון מוגבל בבנק?

איך לקבל הלוואה לחשבון מוגבל בבנק?

לחשבון בנק שהוגבל יש מספר השלכות המקשות על התנהלות כלכלית סדירה, בין אם מדובר בחשבון פרטי או עסקי.

אחת ההשלכות הקשות ביותר היא כי לא סביר שנוכל לקבל הלוואה מגוף בנקאי.

למרות זאת, חשוב לדעת כי עדיין יש דרך לקבל הלוואה, שאינה דרך הבנק.

לא מעט גופים חוץ בנקאיים מאפשרים לקיחת הלוואה לאלו בעלי חשבון מוגבל בבנק. הלוואות אלו לרוב יהיו בסכומים נמוכים מהמקובל בבנקים, ולעיתים יהיו בעלות ריביות גבוהות, אך לא בהכרח. הנה כל מה שצריך לדעת על איך לקבל הלוואה למרות ההגבלה, ובתנאים סבירים:

 

מהו חשבון מוגבל בבנק?

הבנק, בו מנוהל החשבון, יכול להכריז על זה האחרון כמוגבל במידה וחזרו צ'קים בהיקף מסוים, בטווח של שנה. מידע על הגבלת החשבון יימסר לכלל הגופים הבנקאיים בארץ ולכן הסבירות לקבל מהם הלוואות היא נמוכה. בנוסף, ההגבלה על החשבון מביאה עמה השלכות בצורת אי יכולת שימוש באמצעי תשלום, כמו אשראי, ופגיעה במוניטין.

 

ממי אפשר לקחת הלוואה?

היות ובנקים לא נוטים לתת הלוואה למוגבלים, מאפשרים מספר גופים חוץ בנקאים לקיחת הלוואה, המותאמת בתנאיה, למצב רגיש זה.

ניתן לבדוק לקיחת הלוואה דרך מספר גופים ביניהם חברות אשראי, קרנות הפנסיה והביטוח שלנו, וכמובן קרנות גמ"ח. כל גוף נותן הצעות בסכומים שונים ובריביות שונות, אך חשוב לזכור כי טרם לקיחת הלוואה בפועל, תמיד יש לתכנן מראש כיצד נחזיר אותה.

 

איך ניקח את ההלוואה?

על מנת לוודא שנקבל הצעה להלוואה יש כמובן לפנות לגופים הרלוונטיים, ואין רע בלפנות למספר גופים במקביל. על מנת שיהיה לנו סיכוי גבוה יותר לקבל הצעה שמתאימה לנו חשוב להיות שקופים מול הגוף בנוגע לצרכים שלנו, כמו גם היכולת שלנו להחזיר את ההלוואה.

במידה ואכן קיבלתם מספר הצעות, חשוב לשקול כל אחת ואחת מהן ולא ישר לחתום על הראשונה, היות ולא בהכרח היא הכי מתאימה. במידת הצורך היוועצו בעו"ד שיבדוק את חוזה ההלוואה, או יועץ שיעזור לכם לתכנן את תכנית ההחזר.

לאחר שהחלטתם על האופציה הכי טובה, שמשרתת את מטרתכם, תוכלו לחתום על ההסכם מול הגוף. זכרו כי לרוב ההלוואות לא יהיו בסכומים גבוהים, בעוד שהריביות כן. אין זה אומר שאי אפשר לבדוק, בגדר הסביר, אם ניתן להוריד את גובה הריבית, אך גם לא מומלץ להתווכח עם הגוף המלווה.

 

לסיכום

במידה וחשבון הבנק שלכם הוגבל עקב חזרת צ'קים, ונקלעתם למצב כלכלי רעוע, דעו כי עדיין ישנן אופציות אחרות לקבלת הלוואה. את ההלוואה ניתן לבקש ממספר גופים חוץ בנקאיים, דוגמת חברות אשראי או גמ"ח, ועל מנת שסבירות קבלת ההצעה תעלה חשוב להיות כנים אל מול הגוף לאורך כל התהליך. מומלץ לחתום רק לאחר בדיקה מלאה של החוזה.

 

 

שטרות של דולרים