חיפוש
עמוד הבית » כללי » איך מדפיסים על קאפה לצורך שילוט?

איך מדפיסים על קאפה לצורך שילוט?

טכניקות ההדפסה המתקדמות שקיימות היום, מאפשרות הדפסה צבעונית ואיכותית על גבי מספר עצום של חומרים, ביניהם נמצאת גם הקאפה, המהווה את אחד החומרים הנפוצים ביותר. מהי קאפה? כיצד מדפיסים עליה? ומהם היתרונות בהדפסה על קאפה? מזמנים לקרוא ולגלות

 

מהי קאפה?

בעבר, הדפסת תמונות וחומרים שונים התאפשרה בעיקר על גבי נייר צילום מיוחד, אך עם הזמן החולף והאמצעים הטכנולוגיים המתקדמים, ניתן ליהנות כיום ממגוון פתרונות הדפסה מתקדמים, המאפשרים הדפסה איכותית וברזולוציה גבוהה, על מגוון חומרים.

בין החומרים הנפוצים להדפסת תמונות, נמצאת הקאפה, המזכירה במעט את הקנבס המוכר. קאפה היא למעשה חומר סינטטי – פולימרי, המיוצר ברמת דחיסות גבוהה, המקנה לו תכונות של קשיחות ועמידות איתנה, ההופכים את הקאפה לחומר מושלם להדפסה איכותית.

 

הדפסה על קאפה

את הקאפה ניתן למצוא במגוון עוביים, המקנים לתמונה נוכחות מורגשת בחלל בו היא נמצאת, כאשר אחד המאפיינים הבולטים של הדפסה על קאפה הוא המראה החלק לחלוטין של התמונה, באופן המצליח להעביר את התמונה בצורה חיה.

את ההדפסה עצמה, מבצעים באמצעות מדפסות מתקדמות שנועדו להדפיס במיוחד על קאפה, מדפסות הנמצאות לרוב אצל בתי דפוס מקצועיים ומנוסים בתחום ומאפשרות הדפסה ישירה של התמונות, באיכות גבוהה וללא צורך בהדבקה.

 

הדפסה על קאפה לצורך שילוט

השימושים העיקריים של הדפסה על קאפה משתייכים אמנם לתחום היצירות, אך במקרים מסוימים, ניתן יהיה להשתמש בהדפסה על קאפה גם לצורך שילוט ובעיקר, לצורך שילוט זמני, דוגמת שילוט הכוונה לאירועים, שילוט המגיע לרוב בגדלים בינוניים ובעובי ממוצע של כ- 5 מ"מ.

תהליך ההדפסה על קאפה מורכב ממספר שלבים בסיסיים: בחירת התמונה וסריקתה למחשב והדפסת התמונה במדפסת מיוחדת וייעודית לקאפות. בחלק מהמקרים, תהליך ההדפסה לא יבוצע ישירות על הקאפה, אלא על גבי נייר צילום מיוחד וממנו אל הקאפה, באמצעות תהליך הדבקה מיוחד.

כדי לשמור על איכות התמונה ולהגן עליה מפני שריטות וחבלות שונות, מקובל לבצע שלב נוסף ואחרון – ציפוי למינציה לתמונה, אשר מלבד ההגנה שציפוי זה מספק, הוא גם מסייע במניעת שחיקה ודהייה של התמונה.

 

מהם היתרונות הקיימים להדפסה על קאפה?

כפי שהזכרנו, אחד היתרונות הבולטים של הדפסה על קאפה הוא, הנגשת התמונה בצורה ישירה וחיה. בנוסף על המראה החלק של התמונה, הדפסה על קאפה נחשבת להדפסה נוחה למדי בשל הזמינות הגבוהה של החומר, המשקל הקל שלו והמראה האסתטי, המאפשר מגוון שימושים – קאפות לתצוגה, שלטי פרסום שונים ועוד.

 

לסיכום

ראינו כי קאפה היא חומר סינטטי (פולימר), הדומה במראהו לקלקל ומזכיר במעט את הקנבס, כאשר השימושים העיקריים בשיטת הדפסה זו הם לצורך שילוט (הכוונה ופרסום), תצוגה ועוד. אחד היתרונות הבולטים של הקאפה הוא יכולת ההנגשה של התמונה בצורה ישירה וחיה וכדי למקסם את תוצאות ההדפסה, מומלץ יהיה להיעזר בשירותיו של בית דפוס מקצועי בתחום.

הדפסה על קאפה