חיפוש
עמוד הבית » מדריכים דיגיטליים » דרופשיפינג ומיסים – איך תתנהלו נכון

דרופשיפינג ומיסים – איך תתנהלו נכון

כבעל עסק אינטרנטי ניתן ליהנות מעבודה ניידת, לפתוח את המחשב ולהתחיל לעבוד מהמסעדה המועדפת או מהפארק ליד הבית.

תחום הדרופשיפינג במגמת צמיחה בארץ ובעולם ובנוסף ליתרונות שציינו אפשר להוסיף כאלו המיוחדים לדרופשיפינג:

• השקעה כספית נמוכה
• אפס התעסקות עם סחורה ומלאי
• אפשרות מכירה למגוון שווקים
כיוון שהעסקאות נעשות מעבר לים והסחורה לא יוצאת מהארץ סוחרים רבים וכאלו חדשים נוטים לחשוב שאין תשלומי מס על הרווחים אך זו טעות חמורה. על פי חוק יש חובה לשלם מיסים על כל הרווחים וההכנסות של אזרח ישראלי בהתאם לגובה המחזור השנתי של העסק.

 

מהם תשלומי המיסים על דרופשיפינג?

סחר בדרופשיפינג נחשב עסק לכל דבר ולכן על פי חוק יש חובת דיווח על רווחים והכנסות ובהתאם להם יש תשלומי מס הכנסה וביטוח לאומי.
לגבי המע"מ קיימות שתי אפשרויות לפתיחת תיק כזה:
אפשרות 1: לא לפתוח תיק וכך לא לשלם מע"מ בכלל. במקרה וכל העסקאות נעשות מעבר לים ואין סחורה יוצאת \ נכנסת לארץ אין צורך לשלם מע"מ על ההכנסות ובהתאם לזה אין אפשרות לבקש החזרי מע"מ.
אפשרות 2: במקרה והעסקאות נעשות ללקוח ישראלי ויש סחורה הנכנסת \ יוצאת מישראל יש לפתוח עסק פטור או מורשה בהתאם לגובה ההכנסות ולקבל החזרי מע"מ(עסק מורשה).

כך תתנהלו נכון מול רשויות המס:
כדי להגיע מוכן לתשלום המס חשוב לתעד את כל העסקאות וההכנסות וכך לקבל את הסכום המדויק עליו תחויב במס. בדרופשיפינג יש החזרי מס על הוצאות שהיו לשם הכנסה.
עמלות בגינם ניתן לקבל החזר:
• תשלומי עמלה לפלטפורמת המכירה, אמזון \ אייבי
• תשלומי עמלה לאתרי סליקה כמו פייפאל
• תשלומי משלוח
• עמלת מכירה לייצרן

 

חישוב אחוזי המס והעמלות, איך עושים את זה?

כדי לחשב את הסכום הסופי שעליו צריך לשלם מס יש להוריד את העמלות מסכום הרווחים.
דוגמא: אם קנית מוצר מהיצרן ב – 50₪ ומכרת ללקוח ב – 100₪, סכום כל העמלות והוצאות על העסקה היה 30₪ סה"כ ונשאר לך 20₪ רווח מהמכירה, עליו תשלם מס הכנסה וביטוח לאומי. הדיווח לרשויות לא נעשה רק על הכנסות ורווחים אלא יש צורך לדווח על כל מחזור המכירות בניקוי עמלות המוצר כיוון שעסקאות אלו לא מוגדרות כעסקאות תיווך.

עסקת תיווך – מסחר הדרופשיפינג מאפשר מכירה של מגוון מוצרים לכל מקום בעולם, כשהמוצר נמכר ללקוח שאינו ישראלי וכך אין עסקת ייצאו – הוצאת סחורה מישראל ללקוח או עסקת
ייבוא – הכנסה של סחורה לתוך ישראל אין חובה לשלם מע"מ.  דרופשיפינג ובשמו האוניברסלי Dropshipping מאפשר עבודה מהמקום האהוב, בשעות לפי בחירתך, כהכנסה נוספת או עיקרית עם זאת חשוב להכיר את כל ההיבטים הכלכליים ונהלי המיסים הנלווים לעסק כזה ואפילו לקבל ייעוץ מהמנוסים בתחום.

 

מחשבון וכסף