חיפוש
עמוד הבית » כללי » הכירו את וורדל: המשחק ששיגע את העולם

הכירו את וורדל: המשחק ששיגע את העולם

מאז המהפכה הטכנולוגית שהנגישה את כל מה שכל אחד מאתנו אוהב בטלפונים הסלולריים ומחשבים הניידים שלנו כמו למשל – עדכוני חדשות, עדכוני אקטואליה, ידיעות מהארץ ומהעולם, קריאת ספרים דיגיטלית, השמעת מוזיקה אונליין, חוגי העשרה, ספרים, קניות אונליין של כל מה שאנחנו חפצים לרכוש, מבגדים בכל אתר בעולם ועד למוצרי מזון ועוד הרבה.

היום, הכול כל כך נגיש וזמין שאנחנו יכולים לקבל כל אינפורמציה מתי שנרצה, בקלות ובמהירות שיא של כמה שניות. אך אחד הדברים שבולט במיוחד, הוא שעשועונים ברגעי הפנאי.

 

הכה את המומחה

חוקרים רבים בכל העולם, ערכו סקר די נחמד בנושא משחקים אונליין. החוקרים ניסו להבין מה היא כמות האנשים אשר משחקים במשחקי רשת כאשר הם חילקו את זה לכמה קטגוריות כמו – משחקי מילים, משחקי פנטזיות, משחקי רפואה, משחקי אסטרטגיה, משחקי היגיון ועוד קטגוריות, אך המובילה מבין כל אלו הייתה קטגוריית – משחקי מילים.

מה שעוד החוקרים שמו לב אליו היה שזוהי תופעה בכל העולם ולא רק במדינה מסוימת שאוהבים לשחק במשחקי מילים, או ביבשה ספציפית אלא כל האנשים, בכל העולם. מאז, כמעט בכל יום יוצא משחק מילים חדש עם ייחודיות משלו. אך המוכר מבין כולם הוא משחק שנחשב להכי מוכר היום הוא המשחק וורדל שפשוט שינה את כל החוקים ומטריף את כולם. ניתן להוריד אותו בעברית תחת הקשת המילה מילמילה.

 

הכר את המשחק

אם כן, המשחק WORDLE הוא משחק אונליין שכאשר הוא נפתח תוכלו לזהות מאין טבלה שהחוקים הם אלו – אך רק נקדים ונאמר שבכל יום יש משימה חדשה שבה צריכים לגלות את מילה תקנית באנגלית שמכילה 5 אותיות. קיימים 6 ניסיונות בלבד לניחוש המילה, המשימה כאמור היא רק ל24 שעות בלבד.

לאחר 24 שעות המשימה מתחלפת למשימה חדשה. בכל פעם שכותבים את המילה שמנחשים אותה, המערכת מזהה את מה שכותבים (לאחר לחיצה על כפתור אישור) ואז יסומנו האותיות שבחרתם בצבעים שונים כאשר כל צבע מסמל משהו אחר:

הצבע האפור מסמל – שאות שכתבתם לא קיימת במילה שניחשתם

הצבע הצהוב מסמל – שהאות הזאת קיימת אך לא במקום הנכון

הצבע הירוק מסמל – שכתבתם נכון את האות גם מבחינת המקום שלה.

לגבי הגרסה בעברית – גרסה זו מבוססת על משקל מילים שנכתבות ביידיש ונקראת גם וורדעל. גם כאן החוקים תקפים כמו בגרסה באנגלית.

 

לסיכום – אל תישארו מאחור וזרמו עם הזרם

מהרגע שתתחילו לשחק במשחק זה, תופתעו לגלות את העוצמה שלו, שכן תמיד יש האתגר, את החשיבה ואת הצורך לנצח ולהתגבר על הקשיים. גם הילדים יתחילו לבקש מכם לשחק אתכם בוורדל'ה ולנסות לנחש את המילים המסתתרות. מדובר באמת באחד המשחקים העניינים ביותר שיצאו בשנים האחרונות, המפתחים ביותר שקיימים מבין כל האפליקציות תחת קטגוריה דומה.

מִשְׂחָק