חיפוש
עמוד הבית » מדריכים דיגיטליים » מגן סייבר מה זה?

מגן סייבר מה זה?

מגני סייבר הינם לוחמי החזית של המלחמה הבאה שתפעל בשדה אחר עם נשק אחר! איסוף מודיעין על האויב, ניתוח צעדיו והגנה אקטיבית מפני תוקפי סייבר מהצד השני. בשנים האחרונות ארגונים בעלי מידע רגיש כמו צבאות בכל העולם מדגישים ומחזקים את לוחמת הסייבר עליה נסביר בכתבה הבאה.

 

מהם תקיפות סייבר?

בכל שנה מקרי תקיפות הסייבר עולות ב – 10%, נזקים שנעשים עקב תקיפות מסוג זה יכולים להשפיע במיליוני דולרים על הכלכלה העולמית, לחשוף מידע רגיש הן מבחינה ביטחונית והן מבחינה אישית. פשעי סייבר מתאפיינים בפריצות בדרכים שונות למערכות המיחשוב. הפריצה מאפשרת סחיטות, איומים, גניבות מידע, גניבת כסף ועוד… עקב עלייה בפשעי סייבר כמובן עולה גם הביקוש למגן סייבר במיוחד בארץ עבור הצבא וכמעצמת סייבר.

 

איך הופכים להיות מגן סייבר?

הדרך הטובה ביותר לעבוד כמגן סייבר היא להתחיל בצבא, קורס מגן סייבר של צה"ל הוא אחד האיכותיים ויוקרתיים ומעניק מקצוע ששווה המון בחוץ. תנאי הקבלה נוקשים אך מומלץ להתאמץ עבורם. הדרישות הבסיסיות הן פרופיל 25 ומעלה, קב"א 52 ומעלה ודפ"'ר 70 ומעלה

. התפקיד פתוח לגברים ונשים ומחייב שירות של 32 חודשים. על פי הנתונים כ – 12% אחוז מהמתמיינים עוברים את שלב הקבלה ומתחילים את ההכשרה בעשרה קורסים שונים. שירות כלוחם סייבר הינו יתרון גדול מכיוון שהצבא מממן את הקורס כבן 16 שבועות ולאחר מכן כל לוחמ\ת סייבר יתנסו בשדה המרתק ביותר ויגיעו לשוק העבודה עם הרבה ידע.

 

איך עושים את זה לא דרך הצבא?

מוסדות שונות מציעות קורס מגן סייבר בו לומדים big data, IOT, blockchain, hackathon ועוד. היקף הקורס הוא בדרך כלל 260 שעות אקדמאיות + מספר לא מבוטל של שעות תרגול עצמי. מומלץ לבחור במוסד המספק הכשרה והתנסות פרקטית בתחום. גם אנשים ללא רגע טכנולוגי יוכלו להתקבל לקורס לאחר מכינת סייבר בת 100 שעות אקדמאיות. קורס מגן סייבר הן בצבא והן באזרחות מספק ידע רב שיוכל להועיל בתפקידים נוספים בהייטק כולל שפות התכנות השונות.

 

עבודות בתחום הגנת הסייבר

אתם בטח כבר מבינים כמה המקצוע הזה מבוקש בארץ ובחו"ל, תמצאו מאות משרות מבוקשות בכל לוחות דרושים הייטק בשוק העסקי הגדול, ציבורי ובמגזר הפרטי. בשנים האחרונות כלל גופי הביטחון הגדולים – משטרת ישראל, שב"כ, פרקליטות המדינה, המכון למחקרי ביטחון לאומי וכמובן צה"ל פותחים ענפי סייבר מתפתחים ומתקדמים מתוך ההבנה שהצורך בהם רק יגדל עם השנים וכדאי לחזק את התחום כבר מעכשיו שנהיה מוכנים לכל תרחיש.

 

לסיכום

בשביל מי שמתעניין במחשבים ובצורת החיים העתידנית שקרובה אלינו סייבר הינו תחום מעולה להתמחות בו בטח כאזרח מדינת ישראל שהיא מעצמת סייבר – מחזיקה בארבע מתוך 17 חברות הסייבר הגדולות בעולם שנותנות שירות גלובלי. מגן סייבר ללא ספק ימצא את עצמו במהרה בשוק העבודה בתנאים מעולים ובעשייה מספקת.

לפרטים כנסו: https://jobs.experis.co.il.

מגן סייבר

אולי יעניין אותך גם