חיפוש
עמוד הבית » בניית אתרים » מה ההבדל בין אומברקו לוורדפרס?

מה ההבדל בין אומברקו לוורדפרס?

כשזה מגיע לבניית אתרים, במיוחד עבור עסקים, אנשים רבים בוחרים לעבוד דרך אחת מהפלטפורמות הפופולריות המאפשרות בניית אתרים בקלות ובמהירות.

מבין הפלטפורמות הפופולריות ביותר לבניית עסקים, בולטות במיוחד וורדפרס ואומברקו.

אך מה הם למעשה ההבדלים המהותיים בין שתי הפלטפורמות, ואיך תדעו דרך איזו פלטפורמה כדאי לכם לבנות את האתר שלכם? בדיוק בשביל לענות על השאלות האלה, סיכמנו עבורכם את ההבדלים העיקריים בין וורדפרס ואומברקו.

 

גמישות והתאמה אישית

אחד ההבדלים המהותיים ביותר בין אומברקו לוורדפרס מתבטא באפשרות שלכם לבנות את האתר כפי שהייתם רוצים שהוא יראה, והגמישות אותה מאפשרות שתי הפלטפורמות עבור מטרה זו. שתי הפלטפורמות הינן פלטפורמות קוד פתוח, או CMS, שלמעשה מאפשרות לבונה האתר לבנות את האתר כראות עיניו. עם זאת, בניית אתרים בUmbraco cms מאפשרת גמישות רבה בהרבה מהמערכת של וורדפרס. אתרים הבנויים דרך וורדפרס מבוססים כולם על אותן תבניות החוזרות על עצמן, כך שקיימת פחות גמישות בעיצוב האתר וניהול התוכן בו. אומברקו, לעומת זאת, מאפשרת לכם לבנות את האתר שלכם מדף חלק, כך שתוכלו למעשה להוסיף איזה פיצ'רים ותוספות שתרצו ולעצב את האתר ממש כפי שדמיינתם.

 

אבטחה

אבטחת מידע היא בין הקריטריונים החשובים ביותר עבור הבחירה שלכם, ואסור לזלזל בה. בעניין זה, לאומברקו יש יתרון אדיר על וורדפרס. למרבה הצער, המערכת של וורדפרס מלאה בלא מעט פירצות אבטחה ההופכות את הפריצה לאתרי וורדפרס למשימה לא קשה במיוחד. לעומת זאת, המערכת של אומברקו מתפארת באחת ממערכות אבטחת המידע הטובות בעולם, כיוון שהיא בנויה על שרתי ווינדוס של מיקרוסופט, הנחשבים אמינים ובטוחים ביותר.

 

תשתית

בעוד שאתרי וורדפרס מתאימים לאתרים קטנים כגון בלוגים וכדומה, המערכת לשל אומברקו מאפשרת איחסון אתרים גדולים וכבדים הרבה יותר. דרך אומברקו, תוכלו לאחסן כמויות עתק של מידע, עמודי תוכן ופונקציות מסובכות. דבר זה הולך יד ביד עם הגמישות הרבה שמאפשרת המערכת של אומברקו, כיוון שעבור אתרים מורכבים וגדולים יש צורך בתשתית חזקה שתוכל לתמוך בהם ללא תקיעות ובאגים.

 

פשטות

כשזה מגיע לפשטות, וורדפרס היא המנצחת העיקרית. מערכת בניית האתרים של וורדפרס מאפשרת בנייה קלה ופשוטה של אתרים בהסתמך על תבניות קבועות ופשוטות, כך שגם אדם בלי ניסיון של שנים יוכל לבנות אתר וורדפרס מהשורה. עובדה זו הופכת את וורדפרס לאידיאלית עבור אתרים קטנים ובלוגים שאינם מצריכים תחכום רב מדי. עם זאת, בוני אתרים מנוסים לא ירגישו במורכבות של אומברקו, ויוכלו לבנות דרכה אתרים מיוחדים ומותאמים אישית שבנייתם פשוט אינה אפשרית דרך וורדפרס.

 

מחיר

כפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם, מגוון היתרונות של אומברקו אינם מגיעים בחינם. בנייה של אתר דרך אומברקו לרוב תהיה יקרה יותר מבניית אתר דרך וורדפרס, כיוון שהתהליך עצמו ארוך ומסובך יותר. אך כדאי לזכור, בעולם האינטרנט ישנה תחרות עצומה, ולפעמים משתלם להשקיע בכדי שהאתר שלכם לא יהיה "סתם עוד אתר".

 

מחשב נייד