חיפוש
עמוד הבית » דיגיטל » מה הן ההגבלות על אינטרנט כשר?

מה הן ההגבלות על אינטרנט כשר?

אינטרנט כשר פותח חופש גלישה בטוח עבור משתמשים הנמנים על הציבור החרדי ירא השם ומעוניינים להשתמש באינטרנט אך ורק באישור גדולי ישראל. האינטרנט הכשר מציב הגבלות שונות של חשיפה לתכנים במטרה להגן על הגולשים מפני סכנות בפן ההלכתי, ההשקפתי והאישי. במאמר הבא נשים על השולחן את ההגבלות השונות הקשורים בשימוש באינטרנט כשר. מציבים גדרות בפני הסכנה – אינטרנט כשר.

 

מהן ההגבלות על אינטרנט כשר?

ההגבלות על אינטרנט כשר נועדו כדי להתאים תכנים ופעילויות מקוונים כך שיעמדו בקנה אחד עם ההלכה היהודית. הגדרים כוללים:

הגבלות

חסימת גישה לאתרים בעייתיים

רובוט הסינון של הרשת הכשרה פועל על פי הגדרות סינון מחמירות וחוסם אתרים בעייתיים בעצם שאינם מתאימים כלל לרוח ההשקפה וההלכה. כך לדוגמה: רשתות חברתיות, אתרים שבהם מידע פרוץ ועוד. נטפרי כרשת אינטרנט כשרה חוסמת אתרים אלו ומציבה מודעה למשתמשיה כי האתר נחסם עקב תוכן בעייתי.

 

חסימת תמונות בעין אנושית

על מנת לבצע חסימה מהודרת של תמונות בלי ראויות, מעסיקה נטפרי נשים לא יהודיות בחו"ל שתפקידן לבדוק כל תמונה שנשלחת אליהן עם פתיחת האתר ולסננן. הבדיקה האנושית על פי הפרמטרים שנקבעו מראש, מועדפת על פני הבדיקה הרובוטית ומציבה סטנדרטי סינון גבוהים במיוחד.

 

חסימת סרטונים

סרטונים רבים ברשת נטפרי. כדי לקבל גישה לסרטון מסוים, יש לבקש גישה מנטפרי שישקלו האם הסרטון מתאים לצפיה או לא.

חסימת סרטונים

הגדרות משתמש

עם הצטרפות משתמש חדש למשתמשי נטפרי, עליו להגדיר את סוג החסימה הרצוי עבורו: חסימה ברמה גבוהה מאוד, חסימה לפי קהילה או חסימה פתוחה באופן יחסי. כל משתמש יכול לשקול את העדפותיו לפי צרכיו כעובד או כאדם פרטי.

שימו לב שבחסימת אתר מסוים על ידי נטפרי כתוצאה מהשתייכות המשתמש לקהילה מסוימת, היא תציין זאת בהודעה נפרדת. באופן זה ניתן לחסום אתרים ממכרים כגון: אתרי קניות או אתרי חדשות. למידע נוסף היכנסו לאתר יוסי תקשורת.

 

איך ניתן לפתוח אתר שעוד לא נבדק?

נטפרי כרשת כשרה מתקדמת כדי לספק ללקוחותיה מרחב גלישה בטוח וגדול במיוחד. עם זאת קיימים אתרים חדשים שעוד לא נבדקו. כדי לייעל את השימוש, מקבל כל משתמש סך נקודות חודשי בעזרתן יוכל להגיש פניות לבדיקת אתרים מסוימים. בהתאם לתקנון החסימה, נטפרי תאפשר/לא תאפשר גישה לאתר הרצוי.

 

יוסי תקשורת – ספק מוביל לאינטרנט כשר

יוסי תקשורת היא חברה מובילה בציבור החרדי לאספקת אינטרנט כשר של נטפרי. כספק תקשורת של נטפרי החברה מספקת סוגי חיבור שונים לרשת כשרה לרבות חיבור סלולרי, חיבור קווי ונטו ווייז. יוסי תקשורת מציע רמת שירות גבוהה, שירותי אינטרנט נוחים, מהירים ויעילים והכי חשוב: רמת חשיפה גבוהה שמאפשרת לכל גולש להנות מחופש גלישה בטוח.

אינטרנט כשר