חיפוש
עמוד הבית » כללי » מה כרוך בניהול אתר אינטרנט?

מה כרוך בניהול אתר אינטרנט?

כאשר אנחנו גולשים באתרי אינטרנט במחשב או בטלפון החכם, אנחנו צופים במסך מעוצב ונוח לתפעול, ממש כמו תפאורה בבמת תיאטרון. וממש כפי שלבמה יש את אחורי הקלעים, שם פועל מנהל הבמה,  כך גם לאתרי האינטרנט יש מנהל שאמון על התחזוקה השוטפת באתר, על העדכון הרציף בו ועל קידום האתר במנועי החיפוש. 

מנהלי אתרי אינטרנט מקבלים אחריות על מגוון רחב של משימות מקצועיות, ועבודתם קריטית לשמירת האתר פעיל, זמין ומעודכן.

 

איך עובד האינטרנט, על רגל אחת

האתרים שבהם אנו גולשים כדי לקרוא חדשות, לקבל דואר אלקטרוני או להאזין לפודקאסט מרתק הם רק חלק קטן ממה שמרכיב את האינטרנט. כל אתר פעיל ומצליח הוא אתר ששומר על תחזוקה ברמה גבוהה, כדי שהגולשים ידעו שכאשר הם זקוקים או מעוניינים באתר הוא יהיה זמין ויפעל היטב.

אתר מצליח הוא גם אתר מעודכן – הרי לא תרצו להיכנס לאתר חדשות ולגלות בו כותרות מהשבוע שעבר, נכון? לכן גם עדכון רציף של האתר חשוב במיוחד. הצלע השלישית של אתר מצליח הוא חשיפה, כלומר קידום האתר בתוצאות של החיפושים במנועי חיפוש. אלה תפקידיו של האחראי על תחום ניהול אתר האינטרנט.

איך עובד האינטרנט, על רגל אחת

סליחה, מי מנהל את האתר הזה?

מנהל האתר אמנם אחראי על כל התחומים הללו אבל הוא לא עובד לבדו: את אתר האינטרנט בנו מתכנתים ומעצבים ובמקביל, נבנתה לאתר מערכת ניהול שמאפשרת למנהל האתר, גם אם אינו בקיא בתחומי התכנות והעיצוב, אפשרות לבצע שינויים, עדכונים והתאמות.

במקרה של תקלות טכניות או פגם מקצועי, מועבר הטיפול למומחים בתחום אבל גם כאן למנהל האתר חשיבות רבה שכן הוא האחראי לזהות את הבעיות, להציף אותן לגורמים המתאימים ולוודא טיפול מהיר ויעיל בתקלה. גם בתחום קידום האתרים בדרך כלל מדובר בעבודה בשיתוף עם חברת קידום אתרים מומחית.

סליחה, מי מנהל את האתר הזה

אם אתה רוצה להיות מנהל אתרים בעצמך

אם אתה חושב שאתה מתאים להיות מנהל של אתר אינטרנט, כדאי שתדע שמדובר בעבודה שדורשת מהעובדים בה זמינות גבוהה, גם בשעות לא רגילות, שכן אתרי אינטרנט זמינים לאורך כל שעות היממה וישנן תקלות שדורשות התערבות דחופה.

בנוסף נדרשת יכולת עבודה מהירה אך מדויקת, שכן טעות שמבצע מנהל האתר עלולה לשבש את פעילות האתר וכן יכולת חשיבה יצירתית שנדרשת כדי לעבוד בשיתוף עם אנשי קידום אתרים וגם כדי לפתור בעיות טכניות מסוימות. אם אתם מתאימים לכך, כדאי לשקול לברר אודות קורס מקצועי בתחום.

 

ניהול אתרים זה לא משחקי ילדים

ניהול אתר היא עבודת ניהול מקיפה שכוללת ניהול צוותים חיצוניים וכן ניהול פרויקטים באופן עצמאי. היא דורשת ידע טכני מסוים, היכרות עם מערכות וכלים להזנת תוכן וכן שילוב של יכולת עבודה בצוות ויכולת עבודה עצמאית, במקביל.

מנהל אתר אינטרנט היא תפקיד במשרה מלאה אבל לפעמים מדובר בתפקיד שמממלא גורם בחברה שמפעילה את אתר האינטרנט ולפעמים מדובר על מנהל אתרים חיצוני מומחה – בכל אחד מהמקרים מנהל האתר הוא תפקיד שהממלא אותו מצוי בקשרי עבודה עם כל שאר הגורמים בחברה.

מה כרוך בניהול אתר אינטרנט?