חיפוש
עמוד הבית » כללי » מתי כדאי לקנות נעליים לילדים חדשות

מתי כדאי לקנות נעליים לילדים חדשות

הם גדלים כל כך מהר.

לפעמים מהר מדי.

לפעמים לא שמים לב ומתחילים כאבים ברגליים.

פתאום, הנעל קטנה! ילדים גדלים בקצב שונה, בהתאם לכך גם צרכי ההלבשה שלהם.

נעליים משפיעות יותר מהכל על כל הגוף ישירות דרך כפות הרגליים.

נעל בלויה, שינוי במידה ואפילו גרב עבה יכולים להעיד על צורך בנעל חדשה לילדיכם.

אז איך יודעים מתי בעצם צריך? כל התשובות כאן.

 

עניין של זמן

כשזה מגיע לנעלי "צעד ראשון" – הנעל הראשונה שילדיכם ילך איתה, הבחירה היא חשוב המאוד. בשלב זה, עדיף בכלל שילך יחף ככל האפשר ורק במידת הצורך לנעול לו נעליים לילדים. בקניית נעל זו חשוב לשים לב למספר דגשים:

  1. סוליה: דקה וגמישה הניתנת לכיפוף ולפיתול, שטוחה ומעט מחוספסת לשיפור החיכוך ולמניעת החלקה וללא עקב.
  2. מדרס שטוח, ללא הגבהות ושקעים.
  3. נעל קלת ־ משקל.
  4. נעל שעשויה מחומר רך ונושם.

 

מעבר לנעל הראשונה, חשוב לבדוק במיוחד בגילאי ינקות כל חודש וחצי – חודשיים אם יש שינוי בגודל המידה. לאחר גילאי הינקות, קצב הגדילה של הרגל נהיה איטי יותר ומאוזן יותר גם ביחס לגודל הגוף, ואז רצוי כל כמה חודשים לוודא ביחד עם ילדיכם האם יש צורך בשינוי הנעל ומידותיה.

 

בלאי

נעל בסופו של דבר היא חומר מתכלה. כולה תפרים ושרוכים שנהרסים לאורך הזמן. אמנם אפשר להחליף שרוכים אך אי אפשר לתפור מחדש סוליה. יש בלאי של מרכיבים בנעל שאסור להבליג עליהם ולהחליף את הנעל בהקדם:

  1. בלאי בחלק הפנימי של העקב נוצר בעקבות הליכה מרובה,] וזה תקין לגמרי. לאורך זמן, שחיקת הריפוד תיצור חיכוך לא נעים בין עקב הרגל לבין שלדת הנעל וליצור יבלות ופצעים.
  2. רפידה משוטחת לחלוטין יכולה ליצור בעיות רגליים ויש להחליף לפחות את הרפידה, אם לא את כל הנעל
  3. סוליה קרועה, או הפרדות שלה בשפיץ הנעל יכולות להוות מכשול בזמן ההליכה או הריצה ולגרום למעידות ולפציעה. מהר להחליף!

 

למה? גרב

בזמן קניית נעל, מידתה מושפעת גם מסוג הגרב אותה אנו גורבים בזמן המדידה. מדידת נעל עם גרב דקה יכולה לייצר תחושה שמידה מסוימת תהיה נוחה אך אם הנעל תשולב עם גרב ספורט או גרב עבה יותר מזאת, הנעל תהפוך לצפופה לא נוחה, לחה ומיוזעת. בזמן התאמת הנעל לכף הרגל תמיד חשוב לוודא שיש רווח בין קצה הבוהן לשפיץ הנעל בדיוק בשביל דברים כאלה. אם ילדיכם גרב ספורט ופתאום הנעל לא נוחה לו והוא מתלונן על כך בלי הפסקה, כנראה שמדדתם את הנעל עם הגרב הלא נכונה. החליפו את הנעל במידה או הביאו נעל חדשה. נעליים הם ריכוך הצעדים של ילדינו והן מונעות בעיות גב בעתיד. נעל נוחה היא נעל בריאה.

 

נעלי נייק