חיפוש
עמוד הבית » שיווק דיגיטלי » אילו סוגי שיווק קיימים ומה היתרונות של כל אחד?

אילו סוגי שיווק קיימים ומה היתרונות של כל אחד?

מרכיב חשוב לכל עסק הוא השיווק. השיווק עוזר לעסק להתפרסם ולשאוב אליו לקוחות ובכך בעצם העסק גדל ומרוויח יותר כסף. יחד עם זאת, לא כל בעל עסק או עובדי עסק מבינים בשיווק ולכן חשוב לדעת אילו סוגי שיווק קיימים ואף לקחת את השירותים של אדם המתמחה בשיווק עסקים. אם הינכם רוצים לדעת אילו סוגי שיווק קיימים ומה יתרונות של כל אחד מהם, המשיכו לקרוא.

 

מה זה בכלל שיווק?

שיווק הוא בעצם קידום של מוצר מסוים, לאו דווקא מוצר מוחשי אלא גם רעיון או שירות או עסק מסוים. מאז ומעולם עסקים רצו לשווק את עצמם על מנת להרחיב את קהל הלקוחות שלהם ואת הרווח הכלכלי שלהם.

מה זה בכלל שיווק

שיווק מסורתי

כאשר אנו מדברים על שיווק מסורתי, הכוונה היא כמובן לצורות השיווק הוותיקות והידועות כגון פרסום העסק בטלוויזיה, ברדיו, בעיתון או בשלטי חוצות, שימוש בפליירים שמחולקים לאנשים או מונחים בתיבות דואר וכדומה.  שיווק זה פעל שנים רבות ועודנו פועל גם היום. הוא יעיל בעיקר לאוכלוסייה היותר מבוגרת שפחות מתעסקת עם האינטרנט על שלל היישומים והרשתות החברתיות שהוא מציע. שיטה זו אמנם מגיע להרבה אנשים אך ללא ספק השקעת המשאבים בה גבוהה ועלותה אינה זולה כלל.

 

שיווק אונליין

בשיווק אונליין בעצם נכלל כל סוג שיווק הנעשה דרך יישומים ורשתות חברתיות ברחבי האינטרנט.

רשתות חברתיות – השיווק דרך הפייסבוק הוא צורה פופולרית מאוד. ניתן להגיע בעזרת הפייסבוק להרבה אנשים לפי מה שהם חיפשו לאחרונה ובכך למצוא בקלות יותר את הלקוחות הפוטנציאליים לעסק שלכם.

יישומים – ניתן לשווק את העסק או את המוצר שלכם דרך יישומים כגון אינסטגרם וטיק טוק. כאן ניתן לשווק גם דרך פרסום ישיר וגם דרך פרסום על ידי יוצרי תוכן שונים המדברים ומזכירים את העסק ובכך מקדמים ומפיצים את שמכם לעוקבים שלהם. בשיטה זו יש מימד אישי יותר שכן הלקוחות מגיעים אחרי ששמעו חוות דעת מאדם שהם כביכול מכירים וסומכים עליו.

מנועי חיפוש – גוגל עוזר לנו בכל כך הרבה דברים. אתם רוצים מתכון למנה מסויימת? חפשו בגוגל? מחפשים מסעדה, עסק או מוצר מסוים? חפשו בגוגל. המון בתי עסק משווקים עצמם דרך מנוע החיפוש המוכר וישנם אלו שעל מנת לקדם את העסק שלהם יותר גם ישלמו כדי שהעסק שלהם יהיה ממוקם כמה שיותר גבוה בסדר תוצאות החיפוש. שיווק ממומן בגוגל הוא אחת משיטות השיווק היעילות ביותר.

שיווק אונליין

אז מה עדיף?

הדרך הטובה ביורת בשיווק היא לשלב מגוון שיטות ואסטרטגיות. יחד עם זאת, נראה כי השימוש בשיווק באינטרנט יעיל הרבה יותר ואף ממוקד יותר מאחר והוא מאתר לקוחות פוטנציאליים בקלות ולרוב העלות נמוכה או חינמית לשירותים ביישמים, הרשתות ובגוגל.

אילו סוגי שיווק קיימים ומה היתרונות של כל אחד

אולי יעניין אותך גם