חיפוש
עמוד הבית » כללי » למה חשוב שהעובדים שלכם יעבדו בעמדה ארגונומית?

למה חשוב שהעובדים שלכם יעבדו בעמדה ארגונומית?

רובנו עובדים שעות רבות במהלך היום. אנחנו צריכים להישאר מרוכזים במשך הרבה זמן וגם להיות כמה שיותר יעילים. אם יש לכם עסק, חשוב שתשקיעו זמן ואנרגיה בעובדים שלכם. חשוב שתגרמו להם להרגיש טוב – כך שהם יוכלו לעבוד בצורה טובה. אנחנו נדבר היום על מה זה סביבת עבודה ארגונומית ולמה זה כל כך חשוב. בואו נתחיל.

 

מה זה סביבת עבודה ארגונומית ולמה זה חשוב?

המטרה של ארגונומיה היא ליצור סביבת עבודה אשר מתאימה לעובד. הדבר הזה מאפשר לעובד לעבוד בצורה אפקטיבית ויעילה יותר תוך כדי שמירה על הגוף שלו. חשוב לדעת כי לא רק בעבודה פיזית אפשר לפגוע בגוף אלא גם בעבודה משרדית. ישיבה ממושכת יכולה להזיק לגב, לצוואר ועוד – ולכן חשוב ליצור סביבה אשר מתאימה לעובד. ככל שטוב לעובדים שלכם, כך הם יכולים להיות מרוכזים במשך זמן רב יותר.

עובדים עובדים

 

כיסא

הדבר הראשון שאנו נדבר עליו הוא – התאמת הכיסא. חשוב שהכסא יהיה קצר מעורך הירכיים של העובד וגם שהעקומה תתמוך במבנה הטבעי של עמוד השדרה. עדיף לבחור כסא עם משענות לידיים כי הדבר הזה מוריד לחץ מהגוף. תוכלו למצוא כיסאות משרדיים מעוצבים בחברת משרדיה. חברה אשר מתמחה באביזרים למשרדים.

 

מסך המחשב

בנוסף לכיסא, חשוב לבדוק את מסך המחשב. חשוב שמסך המחשב יהיה בגובה העיניים של העובד – זאת כדי שיהיה לו נוח. אם מסך המחשב יהיה נמוך מגובה העיניים או גבוה מזה, זה עלול ליצור בעיות צוואריות ואנחנו רוצים להימנע מזה כמה שיותר. חברת משרדיה מציעה מסכי מחשב לעסקים. תוכלו למצוא שם בדיוק את מה שאתם מחפשים.

 

משענת יד לעכבר

עוד דבר טוב לקנות לעובדים שלכם – משענת יד לעכבר. משענות אלו ממש חשובות מפני שהן מורידות לחץ ממפרק כף היד. כאשר בן אדם עובד שעות ארוכות על המחשב, יכולות להיווצר לו דלקות במפרק כף היד – והדבר הזה לא נעים בכלל. אביזר קטן שיכול לשנות הרבה!

התאמת הכיסא

 

ניקיון וסדר במשרד

הדבר האחרון שאנחנו נדבר עליו הוא – ניקיון וסדר במשרד. הדבר הזה מאוד חשוב מפני שכמו אנחנו אוהבים להגיד – ״מקום מבולגן, ראש מבולגן״ כאשר אנחנו עובדים במקום עבודה מסודר, הראש שלנו עובד בצורה יעילה הרבה יותר. חשוב שתנקו את המשרד שלכם בצורה יסודית ושתמשרו על סדר במהלך היום יום. לפני שאתם מסיימים את יום העבודה תדאגו שלא נשארו פחים לזרוק וגם שלא נשארו דפים זרוקים על שולחנות העבודה.

 

לסיכום

ליצור סביבת עבודה ארגונומית הוא דבר מאוד חשוב. אנחנו עובדים במהלך שעות ארוכות והדבר הזה יכול לגרום לבעיות פיזיולוגיות. תבדקו כי כל עובד יושב על כסא אשר מתאים לו וכי מסך המחשב נמצא בגובה העיניים שלהם. בנוסף, תתנו לכל אחד משענת יד לעכבר ותדאגו שהמשרד ישאר תמיד נקי ומסודר. כל אלו יעזרו לעובדים שלכם להרגיש טוב בעבודה וכך הם יעבדו בצורה טובה ויעילה יותר. כולם מרוויחים מזה!

סביבת עבודה ארגונומית