חיפוש
עמוד הבית » כללי » תמלול הקלטות מא' ועד ת'

תמלול הקלטות מא' ועד ת'

הצורך בתמלול הקלטות

המושג "תמלול", מציין באופן כללי את פעולת ההמרה של דיבור למסמך כתוב. בעולמנו המתפתח, גדל הצורך בפעולת התמלול משנה לשנה. ישנם מגוון גורמים לביקוש הגדול לתמלול בכלל ולתמלול הקלטות בפרט. ננסה להציג בפניכם את הגורמים בהרחבה.

 

תמלול כנסים והרצאות

מרצים ומעבירי קורסים, מחפשים לעיתים דרכים פשוטות לפרסם את הרצאתם לקהל הרחב. אחדים אף ינסו להנגיש את ההרצאה לציבור לקויי השמיעה המעוניין בה. לשם כך, הם משתמשים בשירותי תמלול ההקלטות.

מנגד, סטודנטים רבים, מחפשים דרכים יעילות לזכור את החומר שמעביר המרצה. גם כאן, הם מעבירים את הקלטת ההרצאה למתמללת שמחזירה להם מסמך ערוך וכתוב, שמסכם את ההרצאה בפשטות.

 

תמלול הקלטות לצרכים משפטיים

בתי המשפט כיום, מתירים את השימוש בראיות מעולם המדיה, כגון סרטוני וידיאו והקלטות. אך הצגתם של אלו, כרוכה לעיתים בתיעוד מדויק של הנאמר בהם. לשם כך, משתמשים הצדדים בשירותי תמלול ומגישים את הראיות כמסמך כתוב לחבר השופטים.

בנוסף, לעיתים בעריכת חוזים, והסכמים שונים, אחד הצדדים מעוניין לתעד בכתב כל משפט ודיבור ביחס לנושא הנדון הישר למסמך כתוב. גם כאן, נדרשים שירותי התמלול.

עולם שירותי התמלול מורכב במידת מה, ועל כן ננסה לפרוט בפני הלקוחות המעוניינים בשימוש בשירותים אלו, מהו סדר הפעולות הנדרש מהם על מנת לתמלל את ההקלטה שלהם בצורה הטובה ביותר.

 

בחירת נמתמלל

בשלב הראשון, כנסו לאתרי האינטרנט של חברות התמלול והמתמללים הפרטיים, ועברו על המידע אותו הם נותנים ביחס לשירותי התמלול ההקלטות שלהם.

 

חברה או מתמלל פרטי

כעת, בדקו היטב מהי מטרת התמלול שלכם. אם מדובר בתמלול של הקלטה מורכבת, בעלת מספר הקשרים, שחשוב לכם לעבוד צעד צעד עם המתמלל, בחרו במתמלל פרטי. זכרו, שבתמלול המוגש לבתי משפט, יהיה עליכם לדרוש מהמתמלל הפרטי חוות דעת חתומה ממומחה על התמלול, על מנת שהראייה תהיה קבילה בבית המשפט.

בכל מקרה אחר, מומלץ לבחור בשירותי חברת תמלול בעלת נסיון, שכן בדך כלל היא בעלת תשתיות תמלול ואמצעי בקרה מתקדמים יותר.

 

בדיקת המומחיות ועליות

על מנת לוודא שהמתמלל שלכם הוא מקצועי ומוסמך, חקרו אותו היטב ביחס לאלו תוכנות תמלול הוא משתמש, האם יש לו ניסיון בתחום תמלול הקלטות באיכות שמע נמוכה ומהו הוותק של אותו מתמלל בתמלול. רק לאחר שתקבלו תשובה הגיונית ומספקת על שאלות אלו, בחרו את שירותי התמלול שמצאו חן בעיניכם.

כעת, בדקו עם המתמלל מהי עלותה של עבודת התמלול. הרכיבים העיקריים לקביעת מחיר התמלול הם איכות ההקלטה, אורך ההקלטה ומידת הדחיפות של עבודת התמלול. לאחר קבלת הצעת המחיר, השוו אותה עם לפחות מתמלל אחד אחר, על מנת לוודא את מהימנות הצעת המחיר.

כך, תוודאו שההקלטה שלכם תתומלל בצורה הטובה והאיכותית ביותר.

 

מיקרופון

אולי יעניין אותך גם