חיפוש
עמוד הבית » מדריכים דיגיטליים » 3 דברים שאתה חייב לדעת לפני שאתה מתחיל להשתמש בוורדפרס

3 דברים שאתה חייב לדעת לפני שאתה מתחיל להשתמש בוורדפרס

מעוניין לבנות אתר בוורדפרס? גם אם יש לך 0 ידע, אין מקום לדאגה. מדובר במערכת כ"כ קלה וידידותית, שאם ידעת להשתמש בוורד אין סיבה שלא תסתדר גם איתה. אז קצת על יתרונות של וורדפרס, ודברים שחשוב לדעת לפני שמתחילים להשתמש במערכת הפופולרית הזאת.

 

1.   מדובר במערכת הפופולרית ביותר לבניית אתרים

וורדפרס היא המערכת הפופולרית ביותר לבניית אתרים. למה זה כך? על ה"למה" נרחיב בהמשך, נוכל רק להזכיר כעת שמדובר במערכת סופר גמישה ונוחה לשימוש, לפיתוח, תחזוקה וקידום אורגני. אבל זה כזכור בהמשך, נתמקד כאן ביתרונות שנובעים מעצם היות המערכת פופולרית.

אז מהו היתרון עבורנו המשתשמשים? פשוט! מעצם היותה נפוצה כל כך נבנו עבור וורדפרס הרבה מאוד תוספים. מדובר בפלאגינים יעילים, רבים מהם תומכים ב-100% בעברית וחלקם מפותחים לעברית במקור. התוספים הרבים מאפשרים למקסם כל דף באתר, גם מבחינת ה-SEO, גם מבחינה גרפית, גם מצד הביצוע, התפעול והשימוש.

מי משתמש כבר במערכת? כולם, למשל הניו יורק טיימס וה-BBC.

 

2.   וורדפרס – למה היא כ"כ פופולרית?

אז למה המערכת פופולרית כל כך? וורדפרס, בראש ובראשונה, היא מערכת ניהול תוכן חזקה ואיכותית. מערכת ההפעלה שלה חוצת פלטפורמות, וכתובה בשפת PHP. השפה הזו היא למעשה גרסה ייעודית למערכת וורדפרס, שמיועדת לאתרי אינטרנט, והודות לה כל האתרים מבוססים הוורדפרס יכולים להרוויח זה מזה.

וורדפרס מבוססת על מפתח קוד פתוח או open scour. זה אומר שניתן לשפר את קוד המקור של התוכנה וגם להוסיף לה הרחבות באמצעות ה-Codex שלה (קוד פרטי של המערכת). זה מה שהפך אותה לגמישה אך יציבה, לניתנת להתאמה אישית וגם לתועלת קהילתית. למשל, אחד הפיצ'רים המגניבים של וורדפרס מאפשר לשנות תבניות עיצוב בקלות לכל דף באתר. אתרים של עשרות אלפי חברות (ואולי יותר מכך) שמבוססים על וורדפרס פיתחו תבניות עיצוב, וכעת כל משתמש יכול להנות מהן.

 

3.   לא כבולים בבחירה

אז וורדפרס חוסכת גם כאן – אתם לא מחויבים לחברה ספציפית לבניית אתרים. תוכלו להיעזר בשירותי פיתוח וורדפרס מבלי שתהיו כבולים לחברה שמשתמשת במערכת ספציפית. כל חברה שתבחרו כמעט מפתחת בוורדפרס.

חברת בניית אתרים מקצועית שמפתחת אתרי וורדפרס תדע להגדיר את האתר לצורך המדויק שלכם, הן מבחינת הקונטנט, הן מבחינת ה-SEO והן מבחינת העיצוב הגרפי. כך תקבלו אתר מבודל, מובחן ואטרקטיבי.

 

4.   נעים להכיר, אלמנטור

וורדפרס, הבנו. אבל מה זה אלמנטור?

אלמנטור הוא ככל הנראה התוסף הפופולרי ביותר לוורדפרס, ואולי גם המשמעותי ביותר. הוא תוסף בנייה לבנייה ווויזואלית של האתר. בעזרתו תוכלו למקם כל תוכן, תמונה, קטע כתוב או כותרת בדיוק במקום הרצוי לכם בדף שתבחרו.

בקיצור, אמרתם וורדפרס אמרתם אלמנטור.

לסיכום, לפני שמתחילים להשתמש בוורדפרס חשוב להיות מודעים ליתרונות הרבים של המערכת ולתוספים המשמעותיים שמתלווים אליה. בהצלחה!

מחשב נייד