חיפוש
עמוד הבית » כללי » 5 סימנים שדחיתם את התור לרופא השיניים, קצת יותר מדי

5 סימנים שדחיתם את התור לרופא השיניים, קצת יותר מדי

כל כך הרבה מאיתנו מנהלים חיים עמוסים כל כך שבמציאות, החיים העמוסים שלנו הם שמובילים אותנו. עד כדי כך שלעתים קרובות אנו עסוקים כל כך בפעילויות ובאחריות היומיומית שלנו, עד שאיננו מצליחים לטפל בחלק מהדברים היותר בסיסיים אך לא פחות חשובים, כמו לדאוג לעצמנו.

זה נכון במיוחד לגבי כמה אנשים ניגשים לבריאות השיניים שלהם. אנחנו כל כך עסוקים בלהיות עסוקים בעבודה, במשפחה ובחובות אחרות שאנחנו דוחקים את הצורך בביקור אצל רופא השיניים. עד שהבעיה תעלה את ראשה ונדרש לביקור חירום אצל רופא השיניים.

 

5 סימנים

לפעמים, קשה לדעת בדיוק מה מהווה מצב חירום בכל הנוגע לבריאות הפה שלכם, מה שעלול לגרום למהר למיון כאשר זה הופך להיות ברור. כדי לעזור לכם לדעת מתי אתם זקוקים לטיפול שיניים, ריכזנו רשימה זו של חמישה סימנים למצב חירום דנטלי:

תור לרופא שיניים

חניכיים מדממות

העובדה היא שחניכיים בריאות לא מדממות. האם העיניים שלכם מדממות כשאתם משפשפים אותן או שהעור שלכם מדמם שאתם מגרדים אותו? הבנתם את הנקודה. חניכיים מדממות הן סימן לדלקת, שעלולה להוביל לבעיות חניכיים משמעותיות אם אינן מטופלות (כגון נסיגת חניכיים, אובדן עצם ומורסות!).

רמז מועיל: אם אתם רוצים לפקח על החניכיים שלכם השתמשו במשחת שיניים לבנה. דם מזוהה בקלות רבה יותר עם משחת שיניים לבנה מאשר בעת שימוש בחלק מהג'לים הצבעוניים יותר.

 

שיניים רגישות

לשיניים יש רק עצבים שתופסים כאב. אינדיקציה לכך שאולי יש בעיה שמקורה הוא כאב או רגישות מחום, קור או ממתקים. חורים או סתימות פגומות הם גורמים שכיחים לאי נוחות דנטלית. הצטברות פלאק עלולה לגרום לרוב לרגישות וניקוי יסודי עשוי להיות כל מה שצריך כדי לטפל בבעיה. טיפ מועיל: צרו קשר עם מרפאת שיניים ורופא שיניים, על מנת לאמוד את רגישות השיניים שלכם.

 

חניכיים אדומות, רכות או נפוחות

חניכיים בריאות מוצקות, ורודות וגמישות. הם לא צריכים לפגוע או להגיב לרעה לצחצוח או אכילה. נפיחות ורגישות של החניכיים הם מצב דלקתי מתקדם יותר מאשר דימום בלבד. מזון יכול להצטבר בחניכיים ולגרום לזיהום או מורסה חריפה. זה יכול לקרות בתדירות גבוהה יותר כאשר רקמת החניכיים מאבדת את הארכיטקטורה הבריאה שלה בגלל הצטברות פלאק.

תור לרופא שיניים

ריח רע מהפה

זה יכול להיגרם ממספר מצבים כולל דיאטה, ריפלוקס חומצי, זיהום כרוני בסינוסים, יובש בפה, תרופות, סוכרת בלתי מבוקרת וכמובן מחלות חניכיים או חניכיים. מחלות חניכיים ורובד חיידקים הם הגורמים השכיחים ביותר. שטיפות פה ומנטות נשימה מועילות, אך עשויות להסוות את הבעיה.

 

כאב חד

אם אתם חשים בכאב חד בשיניים או בחניכיים, קבעו תור דחוף לביקור מרפאת שיניים.

 

לסיכום

אם אתם גרים באזור רעננה ומזהים אחד מהסימנים להנ"ל, מומלץ לפנות אל רופא שיניים ברעננה. אשר יוכל לספק לכם את הפתרונות הנכונים ביותר לבעיית השיניים וחלל הפה שלכם.

תור לרופא שיניים

אולי יעניין אותך גם